Overgangsklachten en opvliegers: natuurlijke ondersteuning met homeopathie
Je hoeft jezelf niet kwijt te raken
Ik help vrouwen in de overgang die last hebben van opvliegers, stemmingswisselingen en het gevoel dat ze zichzelf even niet meer herkennen.
De overgang is een natuurlijk proces. Maar natuurlijk betekent niet automatisch dat je er maar doorheen moet zien te komen.
Misschien herken je het wel.
Je wordt ’s nachts wakker omdat je helemaal bezweet bent. Overdag krijg je ineens een opvlieger, precies op een moment dat het niet uitkomt. Je humeur kan zomaar omslaan en je hebt minder geduld dan vroeger. Misschien slaap je slecht, ben je sneller emotioneel of merk je dat je lichaam verandert.
En ondertussen denk je:
“Waarom voel ik me ineens zo anders?”
De overgang is meer dan alleen hormonen
Tijdens de overgang verandert er veel in je lichaam. De hormoonhuishouding verandert en dat kan allerlei lichamelijke én emotionele klachten geven.
Maar ik kijk tijdens een consult niet alleen naar de klacht.
Een opvlieger is voor mij niet zomaar een opvlieger. Ik wil weten hoe jouw opvliegers eruitzien. Wanneer ontstaan ze? Wat maakt ze erger of juist minder? Hoe slaap je? Hoe is je stemming? Wat gebeurt er in je leven?
Ook twee vrouwen met dezelfde klacht kunnen namelijk een heel verschillende hulpvraag hebben.
Mijn kijk op homeopathie
Binnen mijn praktijk gebruik ik klassieke homeopathie als een complementaire benadering bij overgangsklachten.
Ik kijk daarbij naar jou als geheel: naar je lichamelijke klachten, maar ook naar hoe je je voelt en wat er op dit moment in je leven speelt.
Een homeopathisch consult is daarom geen standaardbehandeling voor “de overgang”. We gaan samen op zoek naar het totaalbeeld van jouw klachten en naar wat jij nodig hebt.
Homeopathie wordt door sommige vrouwen ervaren als een waardevolle ondersteuning.
De overgang als nieuw begin
Ik zie de overgang graag als een periode waarin je opnieuw kunt ontdekken wat bij je past.
Jarenlang zijn vrouwen vaak bezig met zorgen, werken, kinderen, partner, familie en alles wat er om hen heen gebeurt.
En dan komt er een moment waarop je lichaam als het ware vraagt:
“En jij? Wat heb jij eigenlijk nodig?”
Misschien is de overgang daarom niet alleen een periode van afscheid nemen, maar ook van opnieuw kiezen.
Voor meer rust.
Voor meer ruimte.
Voor beter luisteren naar jezelf.
Voor een leven dat steeds meer past bij wie jij bent geworden.
Heb jij last van opvliegers, stemmingswisselingen of andere overgangsklachten en wil je eens bespreken wat er mogelijk is? Je bent welkom om Contact met me op te nemen.
Deze tekst is bedoeld als algemene informatie en vervangt geen medisch advies of behandeling. Bij nieuwe, ernstige of aanhoudende klachten is het verstandig om contact op te nemen met je huisarts.
